Groenpeil

Cellenkamp Palthenkamp in Dinkelland

Buurt in wijk Wijk 15 Ootmarsum, gemeente Dinkelland, postcodegebied 7631. 1.110 inwoners in 517 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 264 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
517
CBS 2025
Inwoners
1.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 424.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
38,3%
EP-Online, 264 gelabeld
Dekking energielabels
51,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Cellenkamp Palthenkamp
Labelverdeling Cellenkamp Palthenkamp
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%2
A+++0,4%1
A++1,1%3
A+6,1%16
A15,5%41
B14,4%38
C37,9%100
D12,1%32
E4,9%13
F3,8%10
G3,0%8
Totaal gelabeld100%264
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%37
A+++4,7%225
A++1,7%81
A+3,7%178
A29,5%1.425
B15,4%746
C23,6%1.139
D7,6%369
E4,7%229
F4,5%219
G3,8%185
Totaal gelabeld100%4.833
Energielabels Cellenkamp Palthenkamp vergeleken met Dinkelland
LabelStavenCellenkamp PalthenkampDinkelland
A++++0,8%0,8%
A+++0,4%4,7%
A++1,1%1,7%
A+6,1%3,7%
A15,5%29,5%
B14,4%15,4%
C37,9%23,6%
D12,1%7,6%
E4,9%4,7%
F3,8%4,5%
G3,0%3,8%

Cellenkamp Palthenkamp Dinkelland

Deze verdeling gaat over de 51,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Cellenkamp Palthenkamp vergeleken met Dinkelland
BouwperiodeStavenCellenkamp PalthenkampDinkelland
vóór 19451,1%5,7%
1945–196414,8%15,4%
1965–197442,8%18,5%
1975–199131,4%28,8%
1992–20058,0%15,0%
2006–20140,4%9,6%
2015 en later1,5%7,0%

Cellenkamp Palthenkamp Dinkelland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 42,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Cellenkamp Palthenkamp vergeleken met Dinkelland
WoningtypeStavenCellenkamp PalthenkampDinkelland
Vrijstaand34,1%36,8%
Twee-onder-een-kap57,6%30,1%
Hoekwoning4,2%6,5%
Tussenwoning1,1%11,4%
Appartement3,0%13,7%
Onbekend type0,0%1,6%

Cellenkamp Palthenkamp Dinkelland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
164
31,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
799 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 15 Ootmarsum

Alle buurten in Dinkelland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.