Groenpeil

Noord Deurningen kern in Dinkelland

Buurt in wijk Wijk 14 Noord Deurningen, gemeente Dinkelland, postcodegebied 7591. 475 inwoners in 179 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 64 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
179
CBS 2025
Inwoners
475
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 395.000
CBS 2025, gemeente € 424.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
59,4%
EP-Online, 64 gelabeld
Dekking energielabels
35,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noord Deurningen kern
Labelverdeling Noord Deurningen kern
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%1
A+++7,8%5
A+4,7%3
A23,4%15
B21,9%14
C15,6%10
D6,3%4
E9,4%6
F3,1%2
G6,3%4
Totaal gelabeld100%64
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%37
A+++4,7%225
A++1,7%81
A+3,7%178
A29,5%1.425
B15,4%746
C23,6%1.139
D7,6%369
E4,7%229
F4,5%219
G3,8%185
Totaal gelabeld100%4.833
Energielabels Noord Deurningen kern vergeleken met Dinkelland
LabelStavenNoord Deurningen kernDinkelland
A++++1,6%0,8%
A+++7,8%4,7%
A++0,0%1,7%
A+4,7%3,7%
A23,4%29,5%
B21,9%15,4%
C15,6%23,6%
D6,3%7,6%
E9,4%4,7%
F3,1%4,5%
G6,3%3,8%

Noord Deurningen kern Dinkelland

Deze verdeling gaat over de 35,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noord Deurningen kern vergeleken met Dinkelland
BouwperiodeStavenNoord Deurningen kernDinkelland
vóór 194517,2%5,7%
1945–196420,3%15,4%
1965–19744,7%18,5%
1975–199125,0%28,8%
1992–200512,5%15,0%
2006–201410,9%9,6%
2015 en later9,4%7,0%

Noord Deurningen kern Dinkelland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noord Deurningen kern vergeleken met Dinkelland
WoningtypeStavenNoord Deurningen kernDinkelland
Vrijstaand50,0%36,8%
Twee-onder-een-kap28,1%30,1%
Hoekwoning12,5%6,5%
Tussenwoning9,4%11,4%
Appartement0,0%13,7%
Onbekend type0,0%1,6%

Noord Deurningen kern Dinkelland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
80
44,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
401 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Dinkelland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.