Groenpeil

Remerink en Denekamp Oost in Dinkelland

Buurt in wijk Wijk 10 Denekamp, gemeente Dinkelland, postcodegebied 7591. 590 inwoners in 187 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 99 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,8%.

Woningen
187
CBS 2025
Inwoners
590
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 495.000
CBS 2025, gemeente € 424.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
98,0%
EP-Online, 99 gelabeld
Dekking energielabels
52,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Remerink en Denekamp Oost
Labelverdeling Remerink en Denekamp Oost
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%3
A+++19,2%19
A+9,1%9
A63,6%63
B3,0%3
C2,0%2
Totaal gelabeld100%99
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
Ter vergelijking: gemeente Dinkelland
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%41
A+++4,8%235
A++1,8%89
A+3,9%191
A29,6%1.452
B15,9%777
C23,3%1.144
D7,4%361
E4,6%224
F4,3%209
G3,7%179
Totaal gelabeld100%4.902
Energielabels Remerink en Denekamp Oost vergeleken met Dinkelland
LabelStavenRemerink en Denekamp OostDinkelland
A++++3,0%0,8%
A+++19,2%4,8%
A++0,0%1,8%
A+9,1%3,9%
A63,6%29,6%
B3,0%15,9%
C2,0%23,3%
D0,0%7,4%
E0,0%4,6%
F0,0%4,3%
G0,0%3,7%

Remerink en Denekamp Oost Dinkelland

Deze verdeling gaat over de 52,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Remerink en Denekamp Oost vergeleken met Dinkelland
BouwperiodeStavenRemerink en Denekamp OostDinkelland
vóór 19451,0%5,7%
1945–19642,0%15,1%
1965–19741,0%18,6%
1975–19910,0%28,8%
1992–200532,3%15,0%
2006–201438,4%9,4%
2015 en later25,3%7,3%

Remerink en Denekamp Oost Dinkelland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Remerink en Denekamp Oost vergeleken met Dinkelland
WoningtypeStavenRemerink en Denekamp OostDinkelland
Vrijstaand45,5%37,0%
Twee-onder-een-kap23,2%29,9%
Hoekwoning12,1%6,6%
Tussenwoning19,2%11,3%
Appartement0,0%13,5%
Onbekend type0,0%1,6%

Remerink en Denekamp Oost Dinkelland

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Denekamp

Alle buurten in Dinkelland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.