Groenpeil

Het Hartger / De Elshof - noord in Doetinchem

Buurt in wijk Gaanderen, gemeente Doetinchem, postcodegebied 7011. 2.210 inwoners in 975 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 555 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
975
CBS 2025
Inwoners
2.210
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 306.000
CBS 2025, gemeente € 331.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
39,6%
EP-Online, 555 gelabeld
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Het Hartger / De Elshof - noord
Labelverdeling Het Hartger / De Elshof - noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,7%4
A++0,4%2
A+3,6%20
A15,1%84
B19,6%109
C36,6%203
D12,4%69
E4,9%27
F2,9%16
G3,6%20
Totaal gelabeld100%555
Ter vergelijking: gemeente Doetinchem
Ter vergelijking: gemeente Doetinchem
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%319
A+++4,6%803
A++1,6%278
A+4,3%747
A31,9%5.576
B18,2%3.185
C22,7%3.973
D6,4%1.115
E3,5%618
F2,5%429
G2,6%457
Totaal gelabeld100%17.500
Energielabels Het Hartger / De Elshof - noord vergeleken met Doetinchem
LabelStavenHet Hartger / De Elshof - noordDoetinchem
A++++0,2%1,8%
A+++0,7%4,6%
A++0,4%1,6%
A+3,6%4,3%
A15,1%31,9%
B19,6%18,2%
C36,6%22,7%
D12,4%6,4%
E4,9%3,5%
F2,9%2,5%
G3,6%2,6%

Het Hartger / De Elshof - noord Doetinchem

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Hartger / De Elshof - noord vergeleken met Doetinchem
BouwperiodeStavenHet Hartger / De Elshof - noordDoetinchem
vóór 19458,8%7,3%
1945–196426,1%14,5%
1965–197448,1%18,3%
1975–199114,1%25,6%
1992–20052,0%17,6%
2006–20140,5%7,4%
2015 en later0,4%9,3%

Het Hartger / De Elshof - noord Doetinchem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 48,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Het Hartger / De Elshof - noord vergeleken met Doetinchem
WoningtypeStavenHet Hartger / De Elshof - noordDoetinchem
Vrijstaand16,8%12,1%
Twee-onder-een-kap31,5%19,2%
Hoekwoning21,4%11,7%
Tussenwoning27,0%28,3%
Appartement3,2%28,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Het Hartger / De Elshof - noord Doetinchem

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
316
32,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.302 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Gaanderen

Alle buurten in Doetinchem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.