Groenpeil

Torenallee in Doetinchem

Buurt in wijk Centrum, gemeente Doetinchem, postcodegebied 7001. 330 inwoners in 160 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 76 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,5%.

Woningen
160
CBS 2025
Inwoners
330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 456.000
CBS 2025, gemeente € 331.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
38,2%
EP-Online, 76 gelabeld
Dekking energielabels
47,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Torenallee
Labelverdeling Torenallee
LabelAandeelWoningen
A21,1%16
B17,1%13
C27,6%21
D7,9%6
E5,3%4
F5,3%4
G15,8%12
Totaal gelabeld100%76
Ter vergelijking: gemeente Doetinchem
Ter vergelijking: gemeente Doetinchem
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%315
A+++4,5%789
A++1,6%270
A+4,0%704
A31,5%5.480
B18,1%3.147
C23,2%4.031
D6,5%1.129
E3,6%627
F2,6%448
G2,6%460
Totaal gelabeld100%17.400
Energielabels Torenallee vergeleken met Doetinchem
LabelStavenTorenalleeDoetinchem
A++++0,0%1,8%
A+++0,0%4,5%
A++0,0%1,6%
A+0,0%4,0%
A21,1%31,5%
B17,1%18,1%
C27,6%23,2%
D7,9%6,5%
E5,3%3,6%
F5,3%2,6%
G15,8%2,6%

Torenallee Doetinchem

Deze verdeling gaat over de 47,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Torenallee vergeleken met Doetinchem
BouwperiodeStavenTorenalleeDoetinchem
vóór 194534,2%7,2%
1945–19641,3%14,6%
1965–19749,2%18,3%
1975–199136,8%25,7%
1992–200513,2%17,5%
2006–20145,3%7,4%
2015 en later0,0%9,2%

Torenallee Doetinchem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 36,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Torenallee vergeleken met Doetinchem
WoningtypeStavenTorenalleeDoetinchem
Vrijstaand23,7%12,0%
Twee-onder-een-kap43,4%19,4%
Hoekwoning0,0%11,6%
Tussenwoning1,3%28,4%
Appartement31,6%28,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Torenallee Doetinchem

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
42
26,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 46,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
159 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Centrum

Alle buurten in Doetinchem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.