Groenpeil

's Gravenmoer in Dongen

Buurt in wijk 's Gravenmoer, gemeente Dongen, postcodegebied 5109. 2.220 inwoners in 986 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 557 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
986
CBS 2025
Inwoners
2.220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
51,3%
EP-Online, 557 gelabeld
Dekking energielabels
56,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling 's Gravenmoer
Labelverdeling 's Gravenmoer
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%8
A++0,9%5
A+1,6%9
A27,1%151
B20,3%113
C24,8%138
D10,2%57
E7,0%39
F3,1%17
G3,6%20
Totaal gelabeld100%557
Ter vergelijking: gemeente Dongen
Ter vergelijking: gemeente Dongen
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%267
A+++4,3%297
A++1,4%99
A+2,9%201
A29,1%2.028
B17,9%1.250
C23,8%1.662
D7,5%526
E4,4%306
F2,4%170
G2,4%164
Totaal gelabeld100%6.970
Energielabels 's Gravenmoer vergeleken met Dongen
LabelStaven's GravenmoerDongen
A++++0,0%3,8%
A+++1,4%4,3%
A++0,9%1,4%
A+1,6%2,9%
A27,1%29,1%
B20,3%17,9%
C24,8%23,8%
D10,2%7,5%
E7,0%4,4%
F3,1%2,4%
G3,6%2,4%

's Gravenmoer Dongen

Deze verdeling gaat over de 56,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes 's Gravenmoer vergeleken met Dongen
BouwperiodeStaven's GravenmoerDongen
vóór 194511,7%8,1%
1945–196410,6%11,1%
1965–197418,5%17,2%
1975–199128,5%25,6%
1992–200515,1%15,4%
2006–201413,6%11,3%
2015 en later2,0%11,2%

's Gravenmoer Dongen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 28,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes 's Gravenmoer vergeleken met Dongen
WoningtypeStaven's GravenmoerDongen
Vrijstaand28,7%14,7%
Twee-onder-een-kap39,0%22,0%
Hoekwoning6,3%9,7%
Tussenwoning17,2%30,0%
Appartement8,8%23,7%

's Gravenmoer Dongen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Dongen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.