Groenpeil

Dordtse Biesbosch in Dordrecht

Buurt in wijk Wijk 98 Verspreide bebouwing, gemeente Dordrecht, postcodegebied 3316 en postcodegebied 3329. 390 inwoners in 120 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 220 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 11,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,6%.

Woningen
120
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 477.000
CBS 2025, gemeente € 331.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
11,4%
EP-Online, 220 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dordtse Biesbosch
Labelverdeling Dordtse Biesbosch
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%3
A++0,5%1
A6,4%14
B3,2%7
C64,1%141
D15,0%33
E3,2%7
F2,3%5
G4,1%9
Totaal gelabeld100%220
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%32
A+++1,9%684
A++2,2%789
A+3,8%1.368
A25,8%9.354
B16,9%6.141
C26,3%9.543
D9,9%3.588
E6,2%2.235
F4,0%1.443
G3,1%1.119
Totaal gelabeld100%36.296
Energielabels Dordtse Biesbosch vergeleken met Dordrecht
LabelStavenDordtse BiesboschDordrecht
A++++0,0%0,1%
A+++1,4%1,9%
A++0,5%2,2%
A+0,0%3,8%
A6,4%25,8%
B3,2%16,9%
C64,1%26,3%
D15,0%9,9%
E3,2%6,2%
F2,3%4,0%
G4,1%3,1%

Dordtse Biesbosch Dordrecht

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dordtse Biesbosch vergeleken met Dordrecht
BouwperiodeStavenDordtse BiesboschDordrecht
vóór 19455,5%17,1%
1945–19643,2%17,6%
1965–19740,9%15,8%
1975–19911,8%24,4%
1992–20051,4%12,4%
2006–201475,0%5,8%
2015 en later12,3%6,9%

Dordtse Biesbosch Dordrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dordtse Biesbosch vergeleken met Dordrecht
WoningtypeStavenDordtse BiesboschDordrecht
Vrijstaand12,7%2,2%
Twee-onder-een-kap2,3%8,8%
Hoekwoning0,5%5,8%
Tussenwoning1,4%30,0%
Appartement1,8%52,6%
Onbekend type81,4%0,5%

Dordtse Biesbosch Dordrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
32
26,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
176 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
19 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Dordrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.