Groenpeil

Noorderkwartier in Dordrecht

Buurt in wijk Wijk 06 Staart, gemeente Dordrecht, postcodegebied 3313. 630 inwoners in 350 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 238 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 2,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,6%.

Woningen
350
CBS 2025
Inwoners
630
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 194.000
CBS 2025, gemeente € 331.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
2,9%
EP-Online, 238 gelabeld
Dekking energielabels
68,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noorderkwartier
Labelverdeling Noorderkwartier
LabelAandeelWoningen
A0,4%1
B2,5%6
C24,4%58
D33,6%80
E20,6%49
F8,8%21
G9,7%23
Totaal gelabeld100%238
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
Ter vergelijking: gemeente Dordrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%32
A+++1,9%684
A++2,2%789
A+3,8%1.368
A25,8%9.354
B16,9%6.141
C26,3%9.543
D9,9%3.588
E6,2%2.235
F4,0%1.443
G3,1%1.119
Totaal gelabeld100%36.296
Energielabels Noorderkwartier vergeleken met Dordrecht
LabelStavenNoorderkwartierDordrecht
A++++0,0%0,1%
A+++0,0%1,9%
A++0,0%2,2%
A+0,0%3,8%
A0,4%25,8%
B2,5%16,9%
C24,4%26,3%
D33,6%9,9%
E20,6%6,2%
F8,8%4,0%
G9,7%3,1%

Noorderkwartier Dordrecht

Deze verdeling gaat over de 68,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noorderkwartier vergeleken met Dordrecht
BouwperiodeStavenNoorderkwartierDordrecht
vóór 194598,7%17,1%
1945–19640,0%17,6%
1965–19740,0%15,8%
1975–19911,3%24,4%
1992–20050,0%12,4%
2006–20140,0%5,8%
2015 en later0,0%6,9%

Noorderkwartier Dordrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 98,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noorderkwartier vergeleken met Dordrecht
WoningtypeStavenNoorderkwartierDordrecht
Vrijstaand0,0%2,2%
Twee-onder-een-kap1,3%8,8%
Hoekwoning7,6%5,8%
Tussenwoning34,0%30,0%
Appartement57,1%52,6%
Onbekend type0,0%0,5%

Noorderkwartier Dordrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Staart

Alle buurten in Dordrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.