Groenpeil

De Heerlijkheid Lage Zwaluwe in Drimmelen

Buurt in wijk Lage Zwaluwe, gemeente Drimmelen, postcodegebied 4926. 820 inwoners in 374 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 274 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
374
CBS 2025
Inwoners
820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 322.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 274 gelabeld
Dekking energielabels
73,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Heerlijkheid Lage Zwaluwe
Labelverdeling De Heerlijkheid Lage Zwaluwe
LabelAandeelWoningen
A++++6,2%17
A+++10,6%29
A++0,4%1
A+1,8%5
A13,1%36
B21,5%59
C38,3%105
D8,0%22
Totaal gelabeld100%274
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
Ter vergelijking: gemeente Drimmelen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%64
A+++6,3%448
A++1,5%109
A+2,6%182
A23,9%1.707
B19,2%1.370
C26,2%1.871
D8,1%577
E4,8%345
F2,8%203
G3,7%261
Totaal gelabeld100%7.137
Energielabels De Heerlijkheid Lage Zwaluwe vergeleken met Drimmelen
LabelStavenDe Heerlijkheid Lage ZwaluweDrimmelen
A++++6,2%0,9%
A+++10,6%6,3%
A++0,4%1,5%
A+1,8%2,6%
A13,1%23,9%
B21,5%19,2%
C38,3%26,2%
D8,0%8,1%
E0,0%4,8%
F0,0%2,8%
G0,0%3,7%

De Heerlijkheid Lage Zwaluwe Drimmelen

Deze verdeling gaat over de 73,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Heerlijkheid Lage Zwaluwe vergeleken met Drimmelen
BouwperiodeStavenDe Heerlijkheid Lage ZwaluweDrimmelen
vóór 19450,0%9,4%
1945–19646,6%12,5%
1965–197421,2%18,5%
1975–199148,5%28,6%
1992–20052,2%11,5%
2006–20144,4%9,7%
2015 en later17,2%9,8%

De Heerlijkheid Lage Zwaluwe Drimmelen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 48,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Heerlijkheid Lage Zwaluwe vergeleken met Drimmelen
WoningtypeStavenDe Heerlijkheid Lage ZwaluweDrimmelen
Vrijstaand7,7%22,5%
Twee-onder-een-kap15,7%21,1%
Hoekwoning24,1%13,4%
Tussenwoning40,5%27,4%
Appartement12,0%15,6%
Onbekend type0,0%0,1%

De Heerlijkheid Lage Zwaluwe Drimmelen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
89
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
337 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lage Zwaluwe

Alle buurten in Drimmelen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.