Groenpeil

Afferden in Druten

Buurt in wijk Afferden, gemeente Druten, postcodegebied 6654. 1.460 inwoners in 605 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 364 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,2%.

Woningen
605
CBS 2025
Inwoners
1.460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
62,9%
EP-Online, 364 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Afferden
Labelverdeling Afferden
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%2
A+++1,4%5
A++2,5%9
A+0,5%2
A41,5%151
B16,5%60
C22,0%80
D5,8%21
E3,6%13
F3,8%14
G1,9%7
Totaal gelabeld100%364
Ter vergelijking: gemeente Druten
Ter vergelijking: gemeente Druten
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%35
A+++7,6%401
A++1,4%75
A+3,8%199
A33,5%1.762
B20,2%1.064
C21,6%1.138
D5,2%273
E2,3%120
F1,8%97
G1,9%101
Totaal gelabeld100%5.265
Energielabels Afferden vergeleken met Druten
LabelStavenAfferdenDruten
A++++0,5%0,7%
A+++1,4%7,6%
A++2,5%1,4%
A+0,5%3,8%
A41,5%33,5%
B16,5%20,2%
C22,0%21,6%
D5,8%5,2%
E3,6%2,3%
F3,8%1,8%
G1,9%1,9%

Afferden Druten

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Afferden vergeleken met Druten
BouwperiodeStavenAfferdenDruten
vóór 194511,5%7,7%
1945–196419,0%11,9%
1965–19747,7%13,6%
1975–199122,3%25,0%
1992–200522,3%16,9%
2006–201411,5%11,1%
2015 en later5,8%13,8%

Afferden Druten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Afferden vergeleken met Druten
WoningtypeStavenAfferdenDruten
Vrijstaand31,9%17,5%
Twee-onder-een-kap24,5%22,5%
Hoekwoning12,4%13,3%
Tussenwoning21,7%25,2%
Appartement9,6%21,4%

Afferden Druten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
13
2,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
85 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Druten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.