Groenpeil

Deest in Druten

Buurt in wijk Deest, gemeente Druten, postcodegebied 6653. 1.735 inwoners in 778 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 511 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,2%.

Woningen
778
CBS 2025
Inwoners
1.735
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 352.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
66,9%
EP-Online, 511 gelabeld
Dekking energielabels
65,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Deest
Labelverdeling Deest
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++1,6%8
A++1,2%6
A+8,0%41
A44,4%227
B11,5%59
C19,2%98
D5,9%30
E3,3%17
F2,3%12
G2,3%12
Totaal gelabeld100%511
Ter vergelijking: gemeente Druten
Ter vergelijking: gemeente Druten
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%35
A+++7,6%401
A++1,4%75
A+3,8%199
A33,5%1.762
B20,2%1.064
C21,6%1.138
D5,2%273
E2,3%120
F1,8%97
G1,9%101
Totaal gelabeld100%5.265
Energielabels Deest vergeleken met Druten
LabelStavenDeestDruten
A++++0,2%0,7%
A+++1,6%7,6%
A++1,2%1,4%
A+8,0%3,8%
A44,4%33,5%
B11,5%20,2%
C19,2%21,6%
D5,9%5,2%
E3,3%2,3%
F2,3%1,8%
G2,3%1,9%

Deest Druten

Deze verdeling gaat over de 65,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Deest vergeleken met Druten
BouwperiodeStavenDeestDruten
vóór 19458,0%7,7%
1945–196428,4%11,9%
1965–197420,4%13,6%
1975–199116,4%25,0%
1992–20056,7%16,9%
2006–201416,2%11,1%
2015 en later3,9%13,8%

Deest Druten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 28,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Deest vergeleken met Druten
WoningtypeStavenDeestDruten
Vrijstaand15,3%17,5%
Twee-onder-een-kap20,4%22,5%
Hoekwoning24,9%13,3%
Tussenwoning30,9%25,2%
Appartement8,6%21,4%

Deest Druten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
8
1,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
37 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Druten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.