Groenpeil

Horssen in Druten

Buurt in wijk Horssen, gemeente Druten, postcodegebied 6631. 1.115 inwoners in 505 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 275 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,2%.

Woningen
505
CBS 2025
Inwoners
1.115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 424.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
66,9%
EP-Online, 275 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Horssen
Labelverdeling Horssen
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%3
A+++6,5%18
A++1,5%4
A+8,0%22
A37,5%103
B12,4%34
C16,0%44
D4,4%12
E3,6%10
F4,4%12
G4,7%13
Totaal gelabeld100%275
Ter vergelijking: gemeente Druten
Ter vergelijking: gemeente Druten
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%35
A+++7,6%401
A++1,4%75
A+3,8%199
A33,5%1.762
B20,2%1.064
C21,6%1.138
D5,2%273
E2,3%120
F1,8%97
G1,9%101
Totaal gelabeld100%5.265
Energielabels Horssen vergeleken met Druten
LabelStavenHorssenDruten
A++++1,1%0,7%
A+++6,5%7,6%
A++1,5%1,4%
A+8,0%3,8%
A37,5%33,5%
B12,4%20,2%
C16,0%21,6%
D4,4%5,2%
E3,6%2,3%
F4,4%1,8%
G4,7%1,9%

Horssen Druten

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Horssen vergeleken met Druten
BouwperiodeStavenHorssenDruten
vóór 194518,2%7,7%
1945–19648,7%11,9%
1965–197410,2%13,6%
1975–199127,6%25,0%
1992–200516,7%16,9%
2006–201410,5%11,1%
2015 en later8,0%13,8%

Horssen Druten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 27,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Horssen vergeleken met Druten
WoningtypeStavenHorssenDruten
Vrijstaand36,0%17,5%
Twee-onder-een-kap39,6%22,5%
Hoekwoning5,8%13,3%
Tussenwoning8,4%25,2%
Appartement10,2%21,4%

Horssen Druten

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Horssen

Alle buurten in Druten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.