Groenpeil

Heide in Echt-Susteren

Buurt in wijk Heide, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6114. 1.000 inwoners in 455 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 170 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,0%.

Woningen
455
CBS 2025
Inwoners
1.000
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 339.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
36,5%
EP-Online, 170 gelabeld
Dekking energielabels
37,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Heide
Labelverdeling Heide
LabelAandeelWoningen
A++1,2%2
A+1,2%2
A17,6%30
B16,5%28
C24,1%41
D13,5%23
E6,5%11
F11,8%20
G7,6%13
Totaal gelabeld100%170
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%73
A+++2,9%242
A++1,5%125
A+2,8%235
A26,7%2.247
B18,3%1.534
C24,0%2.021
D8,9%752
E5,5%459
F4,5%377
G4,0%339
Totaal gelabeld100%8.404
Energielabels Heide vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenHeideEcht-Susteren
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%2,9%
A++1,2%1,5%
A+1,2%2,8%
A17,6%26,7%
B16,5%18,3%
C24,1%24,0%
D13,5%8,9%
E6,5%5,5%
F11,8%4,5%
G7,6%4,0%

Heide Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 37,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Heide vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenHeideEcht-Susteren
vóór 194520,6%11,2%
1945–196419,4%15,9%
1965–197424,1%21,1%
1975–199122,4%23,9%
1992–200512,4%11,8%
2006–20140,6%9,6%
2015 en later0,6%6,4%

Heide Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 24,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Heide vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenHeideEcht-Susteren
Vrijstaand39,4%24,4%
Twee-onder-een-kap31,2%25,6%
Hoekwoning10,6%8,8%
Tussenwoning15,3%14,6%
Appartement3,5%21,2%
Onbekend type0,0%5,4%

Heide Echt-Susteren

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.