Groenpeil

Illikhoven/Visserweert in Echt-Susteren

Buurt in wijk Roosteren, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6116. 130 inwoners in 61 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 26 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,0%.

Woningen
61
CBS 2025
Inwoners
130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 395.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
90,0%
CBS 2025
Label A of B
26,9%
EP-Online, 26 gelabeld
Dekking energielabels
42,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Illikhoven/Visserweert
Labelverdeling Illikhoven/Visserweert
LabelAandeelWoningen
A++3,8%1
A11,5%3
B11,5%3
C26,9%7
D11,5%3
E15,4%4
F15,4%4
G3,8%1
Totaal gelabeld100%26
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%73
A+++2,9%242
A++1,5%125
A+2,8%235
A26,7%2.247
B18,3%1.534
C24,0%2.021
D8,9%752
E5,5%459
F4,5%377
G4,0%339
Totaal gelabeld100%8.404
Energielabels Illikhoven/Visserweert vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenIllikhoven/VisserweertEcht-Susteren
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%2,9%
A++3,8%1,5%
A+0,0%2,8%
A11,5%26,7%
B11,5%18,3%
C26,9%24,0%
D11,5%8,9%
E15,4%5,5%
F15,4%4,5%
G3,8%4,0%

Illikhoven/Visserweert Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 42,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Illikhoven/Visserweert vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenIllikhoven/VisserweertEcht-Susteren
vóór 194546,2%11,2%
1945–196411,5%15,9%
1965–197423,1%21,1%
1975–199111,5%23,9%
1992–20057,7%11,8%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later0,0%6,4%

Illikhoven/Visserweert Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 46,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Illikhoven/Visserweert vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenIllikhoven/VisserweertEcht-Susteren
Vrijstaand69,2%24,4%
Twee-onder-een-kap23,1%25,6%
Hoekwoning7,7%8,8%
Tussenwoning0,0%14,6%
Appartement0,0%21,2%
Onbekend type0,0%5,4%

Illikhoven/Visserweert Echt-Susteren

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
23
37,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
110 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Roosteren

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.