Groenpeil

Middelveld in Echt-Susteren

Buurt in wijk Susteren, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6114. 970 inwoners in 435 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 238 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
435
CBS 2025
Inwoners
970
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 323.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 238 gelabeld
Dekking energielabels
54,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Middelveld
Labelverdeling Middelveld
LabelAandeelWoningen
A+0,4%1
A21,8%52
B36,6%87
C28,2%67
D3,8%9
E3,8%9
F3,8%9
G1,7%4
Totaal gelabeld100%238
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%72
A+++2,9%242
A++1,5%124
A+2,7%229
A26,6%2.234
B18,2%1.529
C24,0%2.019
D9,0%753
E5,5%464
F4,6%390
G4,1%346
Totaal gelabeld100%8.402
Energielabels Middelveld vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenMiddelveldEcht-Susteren
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%2,9%
A++0,0%1,5%
A+0,4%2,7%
A21,8%26,6%
B36,6%18,2%
C28,2%24,0%
D3,8%9,0%
E3,8%5,5%
F3,8%4,6%
G1,7%4,1%

Middelveld Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 54,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Middelveld vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenMiddelveldEcht-Susteren
vóór 19458,8%11,2%
1945–19645,0%15,9%
1965–19741,7%21,0%
1975–199165,5%24,0%
1992–200518,5%11,7%
2006–20140,4%9,6%
2015 en later0,0%6,4%

Middelveld Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 65,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Middelveld vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenMiddelveldEcht-Susteren
Vrijstaand21,0%24,4%
Twee-onder-een-kap29,8%25,7%
Hoekwoning13,9%8,7%
Tussenwoning18,9%14,6%
Appartement15,1%21,3%
Onbekend type1,3%5,4%

Middelveld Echt-Susteren

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Susteren

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.