Groenpeil

Sint Joost in Echt-Susteren

Buurt in wijk Sint Joost, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6111 en postcodegebied 6112. 1.250 inwoners in 553 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 233 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
553
CBS 2025
Inwoners
1.250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
44,2%
EP-Online, 233 gelabeld
Dekking energielabels
42,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sint Joost
Labelverdeling Sint Joost
LabelAandeelWoningen
A++1,7%4
A+2,6%6
A21,5%50
B18,5%43
C30,0%70
D10,7%25
E6,0%14
F6,9%16
G2,1%5
Totaal gelabeld100%233
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%72
A+++2,9%242
A++1,5%124
A+2,7%229
A26,6%2.234
B18,2%1.529
C24,0%2.019
D9,0%753
E5,5%464
F4,6%390
G4,1%346
Totaal gelabeld100%8.402
Energielabels Sint Joost vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenSint JoostEcht-Susteren
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%2,9%
A++1,7%1,5%
A+2,6%2,7%
A21,5%26,6%
B18,5%18,2%
C30,0%24,0%
D10,7%9,0%
E6,0%5,5%
F6,9%4,6%
G2,1%4,1%

Sint Joost Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 42,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Joost vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenSint JoostEcht-Susteren
vóór 19457,3%11,2%
1945–196430,0%15,9%
1965–197420,2%21,0%
1975–199131,3%24,0%
1992–20056,9%11,7%
2006–20143,9%9,6%
2015 en later0,4%6,4%

Sint Joost Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sint Joost vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenSint JoostEcht-Susteren
Vrijstaand55,4%24,4%
Twee-onder-een-kap34,3%25,7%
Hoekwoning4,3%8,7%
Tussenwoning6,0%14,6%
Appartement0,0%21,3%
Onbekend type0,0%5,4%

Sint Joost Echt-Susteren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
66,0%
CBS 2024
Installaties
282
51,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.338 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.