Groenpeil

Slek in Echt-Susteren

Buurt in wijk Slek, gemeente Echt-Susteren, postcodegebied 6102. 950 inwoners in 418 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 172 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,7%.

Woningen
418
CBS 2025
Inwoners
950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 371.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
53,5%
EP-Online, 172 gelabeld
Dekking energielabels
41,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Slek
Labelverdeling Slek
LabelAandeelWoningen
A++++5,2%9
A+++7,6%13
A++0,6%1
A+5,8%10
A27,3%47
B7,0%12
C22,1%38
D5,8%10
E5,8%10
F9,3%16
G3,5%6
Totaal gelabeld100%172
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
Ter vergelijking: gemeente Echt-Susteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%72
A+++2,9%242
A++1,5%124
A+2,7%229
A26,6%2.234
B18,2%1.529
C24,0%2.019
D9,0%753
E5,5%464
F4,6%390
G4,1%346
Totaal gelabeld100%8.402
Energielabels Slek vergeleken met Echt-Susteren
LabelStavenSlekEcht-Susteren
A++++5,2%0,9%
A+++7,6%2,9%
A++0,6%1,5%
A+5,8%2,7%
A27,3%26,6%
B7,0%18,2%
C22,1%24,0%
D5,8%9,0%
E5,8%5,5%
F9,3%4,6%
G3,5%4,1%

Slek Echt-Susteren

Deze verdeling gaat over de 41,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Slek vergeleken met Echt-Susteren
BouwperiodeStavenSlekEcht-Susteren
vóór 194510,5%11,2%
1945–196418,6%15,9%
1965–197419,8%21,0%
1975–199119,2%24,0%
1992–200512,2%11,7%
2006–20148,1%9,6%
2015 en later11,6%6,4%

Slek Echt-Susteren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 19,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Slek vergeleken met Echt-Susteren
WoningtypeStavenSlekEcht-Susteren
Vrijstaand44,8%24,4%
Twee-onder-een-kap32,6%25,7%
Hoekwoning8,1%8,7%
Tussenwoning11,0%14,6%
Appartement3,5%21,3%
Onbekend type0,0%5,4%

Slek Echt-Susteren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
192
45,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
914 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Echt-Susteren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.