Groenpeil

Hobrede in Edam-Volendam

Buurt in wijk Wijk 09 Hobrede, gemeente Edam-Volendam. 165 inwoners in 75 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 38 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
75
CBS 2025
Inwoners
165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 571.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
60,5%
EP-Online, 38 gelabeld
Dekking energielabels
50,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hobrede
Labelverdeling Hobrede
LabelAandeelWoningen
A44,7%17
B15,8%6
C10,5%4
D13,2%5
E10,5%4
F2,6%1
G2,6%1
Totaal gelabeld100%38
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
Ter vergelijking: gemeente Edam-Volendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%43
A+++6,2%533
A++2,0%171
A+2,3%198
A35,0%3.023
B17,5%1.508
C20,3%1.756
D6,2%535
E4,4%380
F2,7%236
G2,9%246
Totaal gelabeld100%8.629
Energielabels Hobrede vergeleken met Edam-Volendam
LabelStavenHobredeEdam-Volendam
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%6,2%
A++0,0%2,0%
A+0,0%2,3%
A44,7%35,0%
B15,8%17,5%
C10,5%20,3%
D13,2%6,2%
E10,5%4,4%
F2,6%2,7%
G2,6%2,9%

Hobrede Edam-Volendam

Deze verdeling gaat over de 50,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hobrede vergeleken met Edam-Volendam
BouwperiodeStavenHobredeEdam-Volendam
vóór 194510,5%8,9%
1945–196426,3%11,3%
1965–197418,4%17,0%
1975–199121,1%23,2%
1992–20057,9%15,0%
2006–201415,8%12,4%
2015 en later0,0%12,2%

Hobrede Edam-Volendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hobrede vergeleken met Edam-Volendam
WoningtypeStavenHobredeEdam-Volendam
Vrijstaand63,2%12,1%
Twee-onder-een-kap28,9%17,5%
Hoekwoning5,3%7,6%
Tussenwoning2,6%36,3%
Appartement0,0%25,1%
Onbekend type0,0%1,4%

Hobrede Edam-Volendam

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
32
42,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
123 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Edam-Volendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.