Groenpeil

Huizinge in Eemsdelta

Buurt in wijk Buitengebied Noord-Middelstum, gemeente Eemsdelta. 100 inwoners in 52 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 16 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 12,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
52
CBS 2025
Inwoners
100
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 289.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
12,5%
EP-Online, 16 gelabeld
Dekking energielabels
30,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Huizinge
Labelverdeling Huizinge
LabelAandeelWoningen
A+++6,3%1
A++6,3%1
C6,3%1
D25,0%4
E12,5%2
F18,8%3
G25,0%4
Totaal gelabeld100%16
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Huizinge vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenHuizingeEemsdelta
A++++0,0%5,3%
A+++6,3%10,2%
A++6,3%1,2%
A+0,0%2,9%
A0,0%22,5%
B0,0%11,4%
C6,3%22,6%
D25,0%9,1%
E12,5%5,2%
F18,8%4,2%
G25,0%5,3%

Huizinge Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 30,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Huizinge vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenHuizingeEemsdelta
vóór 194581,3%15,6%
1945–196412,5%10,5%
1965–19740,0%15,0%
1975–19910,0%24,7%
1992–20050,0%9,8%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later6,3%18,0%

Huizinge Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 81,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Huizinge vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenHuizingeEemsdelta
Vrijstaand93,8%21,7%
Twee-onder-een-kap0,0%25,1%
Hoekwoning0,0%8,1%
Tussenwoning6,3%22,2%
Appartement0,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Huizinge Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
16
30,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
63 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Buitengebied Noord-Middelstum

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.