Groenpeil

Oosterveld in Eemsdelta

Buurt in wijk Farmsum, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9936. 540 inwoners in 256 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 168 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
256
CBS 2025
Inwoners
540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 191.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
53,0%
EP-Online, 168 gelabeld
Dekking energielabels
65,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterveld
Labelverdeling Oosterveld
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%4
A+++1,2%2
A++0,6%1
A+19,0%32
A21,4%36
B8,3%14
C19,0%32
D16,7%28
E4,8%8
F1,2%2
G5,4%9
Totaal gelabeld100%168
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Oosterveld vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenOosterveldEemsdelta
A++++2,4%5,3%
A+++1,2%10,2%
A++0,6%1,2%
A+19,0%2,9%
A21,4%22,5%
B8,3%11,4%
C19,0%22,6%
D16,7%9,1%
E4,8%5,2%
F1,2%4,2%
G5,4%5,3%

Oosterveld Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 65,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterveld vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenOosterveldEemsdelta
vóór 194511,3%15,6%
1945–196429,2%10,5%
1965–197438,7%15,0%
1975–199119,0%24,7%
1992–20051,8%9,8%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later0,0%18,0%

Oosterveld Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 38,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterveld vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenOosterveldEemsdelta
Vrijstaand13,7%21,7%
Twee-onder-een-kap26,2%25,1%
Hoekwoning13,1%8,1%
Tussenwoning35,7%22,2%
Appartement11,3%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Oosterveld Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
81
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Farmsum

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.