Groenpeil

Vestingbuurt in Eemsdelta

Buurt in wijk Noord, gemeente Eemsdelta, postcodegebied 9933. 245 inwoners in 125 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 117 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 53,5%.

Woningen
125
CBS 2025
Inwoners
245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 207.000
CBS 2025, gemeente € 250.000
Koopwoningen
14,0%
CBS 2025
Label A of B
94,0%
EP-Online, 117 gelabeld
Dekking energielabels
93,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vestingbuurt
Labelverdeling Vestingbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++38,5%45
A+++45,3%53
A++8,5%10
A0,9%1
B0,9%1
C2,6%3
D0,9%1
E0,9%1
F0,9%1
G0,9%1
Totaal gelabeld100%117
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
Ter vergelijking: gemeente Eemsdelta
LabelAandeelWoningen
A++++5,3%768
A+++10,2%1.478
A++1,2%176
A+2,9%417
A22,5%3.259
B11,4%1.652
C22,6%3.277
D9,1%1.320
E5,2%748
F4,2%604
G5,3%774
Totaal gelabeld100%14.473
Energielabels Vestingbuurt vergeleken met Eemsdelta
LabelStavenVestingbuurtEemsdelta
A++++38,5%5,3%
A+++45,3%10,2%
A++8,5%1,2%
A+0,0%2,9%
A0,9%22,5%
B0,9%11,4%
C2,6%22,6%
D0,9%9,1%
E0,9%5,2%
F0,9%4,2%
G0,9%5,3%

Vestingbuurt Eemsdelta

Deze verdeling gaat over de 93,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vestingbuurt vergeleken met Eemsdelta
BouwperiodeStavenVestingbuurtEemsdelta
vóór 19456,0%15,6%
1945–19640,0%10,5%
1965–19740,0%15,0%
1975–19911,7%24,7%
1992–200551,3%9,8%
2006–20140,0%6,4%
2015 en later41,0%18,0%

Vestingbuurt Eemsdelta

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 51,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vestingbuurt vergeleken met Eemsdelta
WoningtypeStavenVestingbuurtEemsdelta
Vrijstaand0,0%21,7%
Twee-onder-een-kap7,7%25,1%
Hoekwoning37,6%8,1%
Tussenwoning54,7%22,2%
Appartement0,0%22,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Vestingbuurt Eemsdelta

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
61
48,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
212 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Noord

Alle buurten in Eemsdelta

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.