Groenpeil

Amsterdamscheveld in Emmen

Buurt in wijk Wijk 07 Erica, gemeente Emmen, postcodegebied 7887. 195 inwoners in 83 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 32 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
83
CBS 2025
Inwoners
195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 378.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
98,0%
CBS 2025
Label A of B
31,3%
EP-Online, 32 gelabeld
Dekking energielabels
38,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Amsterdamscheveld
Labelverdeling Amsterdamscheveld
LabelAandeelWoningen
A+++3,1%1
A+3,1%1
A9,4%3
B15,6%5
C21,9%7
D12,5%4
E9,4%3
F6,3%2
G18,8%6
Totaal gelabeld100%32
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Amsterdamscheveld vergeleken met Emmen
LabelStavenAmsterdamscheveldEmmen
A++++0,0%1,4%
A+++3,1%2,2%
A++0,0%1,1%
A+3,1%2,7%
A9,4%29,3%
B15,6%20,6%
C21,9%25,6%
D12,5%7,9%
E9,4%4,0%
F6,3%2,4%
G18,8%2,7%

Amsterdamscheveld Emmen

Deze verdeling gaat over de 38,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Amsterdamscheveld vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenAmsterdamscheveldEmmen
vóór 194568,8%7,2%
1945–19649,4%15,8%
1965–19743,1%20,6%
1975–199112,5%28,4%
1992–20056,3%16,3%
2006–20140,0%6,9%
2015 en later0,0%4,8%

Amsterdamscheveld Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 68,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Amsterdamscheveld vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenAmsterdamscheveldEmmen
Vrijstaand93,8%19,5%
Twee-onder-een-kap6,3%24,3%
Hoekwoning0,0%6,3%
Tussenwoning0,0%23,5%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Amsterdamscheveld Emmen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
34
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
177 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 07 Erica

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.