Groenpeil

Barger-Oosterveld in Emmen

Buurt in wijk Wijk 50 Barger-Oosterveld, gemeente Emmen, postcodegebied 7825 en postcodegebied 7826. 2.990 inwoners in 1.245 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 601 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
1.245
CBS 2025
Inwoners
2.990
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 601 gelabeld
Dekking energielabels
48,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Barger-Oosterveld
Labelverdeling Barger-Oosterveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%11
A+++2,7%16
A++1,0%6
A+1,5%9
A20,8%125
B23,6%142
C28,0%168
D9,3%56
E2,7%16
F3,0%18
G5,7%34
Totaal gelabeld100%601
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%461
A+++2,3%723
A++1,2%386
A+3,0%939
A29,3%9.300
B20,7%6.571
C25,6%8.127
D7,7%2.442
E4,0%1.260
F2,4%751
G2,6%831
Totaal gelabeld100%31.791
Energielabels Barger-Oosterveld vergeleken met Emmen
LabelStavenBarger-OosterveldEmmen
A++++1,8%1,5%
A+++2,7%2,3%
A++1,0%1,2%
A+1,5%3,0%
A20,8%29,3%
B23,6%20,7%
C28,0%25,6%
D9,3%7,7%
E2,7%4,0%
F3,0%2,4%
G5,7%2,6%

Barger-Oosterveld Emmen

Deze verdeling gaat over de 48,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Barger-Oosterveld vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenBarger-OosterveldEmmen
vóór 19457,5%7,1%
1945–196416,1%15,8%
1965–197420,1%20,8%
1975–199124,6%28,2%
1992–200525,8%16,1%
2006–20142,0%7,0%
2015 en later3,8%5,0%

Barger-Oosterveld Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 25,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Barger-Oosterveld vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenBarger-OosterveldEmmen
Vrijstaand42,3%19,3%
Twee-onder-een-kap40,4%24,0%
Hoekwoning4,7%6,7%
Tussenwoning8,3%23,6%
Appartement4,3%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Barger-Oosterveld Emmen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
492
39,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.311 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.