Groenpeil

Emmerschans in Emmen

Buurt in wijk Wijk 45 Emmerschans, gemeente Emmen, postcodegebied 7814 en postcodegebied 7823. 1.195 inwoners in 482 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 285 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
482
CBS 2025
Inwoners
1.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 300.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
55,8%
EP-Online, 285 gelabeld
Dekking energielabels
59,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Emmerschans
Labelverdeling Emmerschans
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++2,5%7
A++0,4%1
A+8,4%24
A33,0%94
B11,2%32
C27,0%77
D7,4%21
E2,8%8
F4,6%13
G2,5%7
Totaal gelabeld100%285
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Emmerschans vergeleken met Emmen
LabelStavenEmmerschansEmmen
A++++0,4%1,4%
A+++2,5%2,2%
A++0,4%1,1%
A+8,4%2,7%
A33,0%29,3%
B11,2%20,6%
C27,0%25,6%
D7,4%7,9%
E2,8%4,0%
F4,6%2,4%
G2,5%2,7%

Emmerschans Emmen

Deze verdeling gaat over de 59,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Emmerschans vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenEmmerschansEmmen
vóór 19459,8%7,2%
1945–196414,0%15,8%
1965–197435,4%20,6%
1975–19919,1%28,4%
1992–20058,1%16,3%
2006–201417,2%6,9%
2015 en later6,3%4,8%

Emmerschans Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 35,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Emmerschans vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenEmmerschansEmmen
Vrijstaand24,9%19,5%
Twee-onder-een-kap27,0%24,3%
Hoekwoning10,9%6,3%
Tussenwoning33,7%23,5%
Appartement3,5%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Emmerschans Emmen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
187
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
856 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.