Groenpeil

Rietlanden in Emmen

Buurt in wijk Wijk 47 Rietlanden, gemeente Emmen, postcodegebied 7827. 9.005 inwoners in 3.979 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.338 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,8%.

Woningen
3.979
CBS 2025
Inwoners
9.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 297.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
74,2%
EP-Online, 2.338 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rietlanden
Labelverdeling Rietlanden
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%12
A++0,6%15
A+1,6%37
A31,1%727
B40,3%943
C25,5%596
D0,3%7
E0,0%1
Totaal gelabeld100%2.338
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%461
A+++2,3%723
A++1,2%386
A+3,0%939
A29,3%9.300
B20,7%6.571
C25,6%8.127
D7,7%2.442
E4,0%1.260
F2,4%751
G2,6%831
Totaal gelabeld100%31.791
Energielabels Rietlanden vergeleken met Emmen
LabelStavenRietlandenEmmen
A++++0,0%1,5%
A+++0,5%2,3%
A++0,6%1,2%
A+1,6%3,0%
A31,1%29,3%
B40,3%20,7%
C25,5%25,6%
D0,3%7,7%
E0,0%4,0%
F0,0%2,4%
G0,0%2,6%

Rietlanden Emmen

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rietlanden vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenRietlandenEmmen
vóór 19450,2%7,1%
1945–19640,0%15,8%
1965–19740,0%20,8%
1975–199163,5%28,2%
1992–200535,2%16,1%
2006–20140,6%7,0%
2015 en later0,5%5,0%

Rietlanden Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 63,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rietlanden vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenRietlandenEmmen
Vrijstaand13,6%19,3%
Twee-onder-een-kap38,3%24,0%
Hoekwoning6,2%6,7%
Tussenwoning28,2%23,6%
Appartement13,0%25,6%
Onbekend type0,6%0,8%

Rietlanden Emmen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
1.803
45,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
6.762 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.