Groenpeil

Tuinbouwcentrum Klazienaveen in Emmen

Buurt in wijk Wijk 08 Klazienaveen, gemeente Emmen, postcodegebied 7891. 195 inwoners in 89 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 27 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
89
CBS 2025
Inwoners
195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 224.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
33,3%
EP-Online, 27 gelabeld
Dekking energielabels
30,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tuinbouwcentrum Klazienaveen
Labelverdeling Tuinbouwcentrum Klazienaveen
LabelAandeelWoningen
A7,4%2
B25,9%7
C29,6%8
D18,5%5
F18,5%5
Totaal gelabeld100%27
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Tuinbouwcentrum Klazienaveen vergeleken met Emmen
LabelStavenTuinbouwcentrum KlazienaveenEmmen
A++++0,0%1,4%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%1,1%
A+0,0%2,7%
A7,4%29,3%
B25,9%20,6%
C29,6%25,6%
D18,5%7,9%
E0,0%4,0%
F18,5%2,4%
G0,0%2,7%

Tuinbouwcentrum Klazienaveen Emmen

Deze verdeling gaat over de 30,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuinbouwcentrum Klazienaveen vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenTuinbouwcentrum KlazienaveenEmmen
vóór 19450,0%7,2%
1945–19640,0%15,8%
1965–197440,7%20,6%
1975–199122,2%28,4%
1992–200537,0%16,3%
2006–20140,0%6,9%
2015 en later0,0%4,8%

Tuinbouwcentrum Klazienaveen Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tuinbouwcentrum Klazienaveen vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenTuinbouwcentrum KlazienaveenEmmen
Vrijstaand44,4%19,5%
Twee-onder-een-kap55,6%24,3%
Hoekwoning0,0%6,3%
Tussenwoning0,0%23,5%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Tuinbouwcentrum Klazienaveen Emmen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
10
11,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
54 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 08 Klazienaveen

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.