Groenpeil

Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge in Emmen

Buurt in wijk Wijk 01 Nieuw-Weerdinge, gemeente Emmen, postcodegebied 7831. 115 inwoners in 51 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 18 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
51
CBS 2025
Inwoners
115
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 453.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
38,9%
EP-Online, 18 gelabeld
Dekking energielabels
35,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge
Labelverdeling Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge
LabelAandeelWoningen
A++++5,6%1
A11,1%2
B22,2%4
C27,8%5
D16,7%3
E5,6%1
G11,1%2
Totaal gelabeld100%18
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge vergeleken met Emmen
LabelStavenVerspreide huizen Nieuw-WeerdingeEmmen
A++++5,6%1,4%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%1,1%
A+0,0%2,7%
A11,1%29,3%
B22,2%20,6%
C27,8%25,6%
D16,7%7,9%
E5,6%4,0%
F0,0%2,4%
G11,1%2,7%

Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge Emmen

Deze verdeling gaat over de 35,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Nieuw-WeerdingeEmmen
vóór 194538,9%7,2%
1945–196411,1%15,8%
1965–19745,6%20,6%
1975–19915,6%28,4%
1992–200533,3%16,3%
2006–20145,6%6,9%
2015 en later0,0%4,8%

Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenVerspreide huizen Nieuw-WeerdingeEmmen
Vrijstaand88,9%19,5%
Twee-onder-een-kap11,1%24,3%
Hoekwoning0,0%6,3%
Tussenwoning0,0%23,5%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge Emmen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
11
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
52 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Nieuw-Weerdinge

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.