Groenpeil

Zandpol in Emmen

Buurt in wijk Wijk 10 Schoonebeek, gemeente Emmen, postcodegebied 7764. 460 inwoners in 200 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 131 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
200
CBS 2025
Inwoners
460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 288.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 131 gelabeld
Dekking energielabels
65,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zandpol
Labelverdeling Zandpol
LabelAandeelWoningen
A+2,3%3
A49,6%65
B8,4%11
C18,3%24
D7,6%10
E5,3%7
F2,3%3
G6,1%8
Totaal gelabeld100%131
Ter vergelijking: gemeente Emmen
Ter vergelijking: gemeente Emmen
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%454
A+++2,2%686
A++1,1%351
A+2,7%843
A29,3%9.209
B20,6%6.467
C25,6%8.059
D7,9%2.480
E4,0%1.255
F2,4%766
G2,7%850
Totaal gelabeld100%31.420
Energielabels Zandpol vergeleken met Emmen
LabelStavenZandpolEmmen
A++++0,0%1,4%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%1,1%
A+2,3%2,7%
A49,6%29,3%
B8,4%20,6%
C18,3%25,6%
D7,6%7,9%
E5,3%4,0%
F2,3%2,4%
G6,1%2,7%

Zandpol Emmen

Deze verdeling gaat over de 65,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zandpol vergeleken met Emmen
BouwperiodeStavenZandpolEmmen
vóór 19459,9%7,2%
1945–196448,1%15,8%
1965–19742,3%20,6%
1975–199114,5%28,4%
1992–200516,0%16,3%
2006–20144,6%6,9%
2015 en later4,6%4,8%

Zandpol Emmen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zandpol vergeleken met Emmen
WoningtypeStavenZandpolEmmen
Vrijstaand35,9%19,5%
Twee-onder-een-kap59,5%24,3%
Hoekwoning3,1%6,3%
Tussenwoning1,5%23,5%
Appartement0,0%25,6%
Onbekend type0,0%0,8%

Zandpol Emmen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
114
57,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
402 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Schoonebeek

Alle buurten in Emmen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.