Groenpeil

Westeinde in Enkhuizen

Buurt in wijk Enkhuizen Zuid, gemeente Enkhuizen, postcodegebied 1601. 220 inwoners in 110 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 63 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
110
CBS 2025
Inwoners
220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 388.000
CBS 2025, gemeente € 332.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
58,7%
EP-Online, 63 gelabeld
Dekking energielabels
57,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Westeinde
Labelverdeling Westeinde
LabelAandeelWoningen
A+++1,6%1
A++15,9%10
A33,3%21
B7,9%5
C12,7%8
D7,9%5
E1,6%1
F9,5%6
G9,5%6
Totaal gelabeld100%63
Ter vergelijking: gemeente Enkhuizen
Ter vergelijking: gemeente Enkhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%13
A+++3,0%167
A++1,4%75
A+3,8%207
A30,1%1.651
B23,5%1.288
C21,4%1.178
D6,2%340
E3,8%211
F3,1%169
G3,5%193
Totaal gelabeld100%5.492
Energielabels Westeinde vergeleken met Enkhuizen
LabelStavenWesteindeEnkhuizen
A++++0,0%0,2%
A+++1,6%3,0%
A++15,9%1,4%
A+0,0%3,8%
A33,3%30,1%
B7,9%23,5%
C12,7%21,4%
D7,9%6,2%
E1,6%3,8%
F9,5%3,1%
G9,5%3,5%

Westeinde Enkhuizen

Deze verdeling gaat over de 57,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Westeinde vergeleken met Enkhuizen
BouwperiodeStavenWesteindeEnkhuizen
vóór 194538,1%18,9%
1945–19643,2%9,7%
1965–19744,8%15,1%
1975–19913,2%24,4%
1992–20059,5%16,0%
2006–20140,0%9,8%
2015 en later41,3%6,1%

Westeinde Enkhuizen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 41,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Westeinde vergeleken met Enkhuizen
WoningtypeStavenWesteindeEnkhuizen
Vrijstaand52,4%10,3%
Twee-onder-een-kap1,6%18,6%
Hoekwoning3,2%8,6%
Tussenwoning1,6%28,2%
Appartement41,3%30,0%
Onbekend type0,0%4,4%

Westeinde Enkhuizen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
42
38,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
175 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Enkhuizen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.