Groenpeil

Boswinkel-De Braker in Enschede

Buurt in wijk Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld, gemeente Enschede, postcodegebied 7513 en postcodegebied 7543 en postcodegebied 7545. 3.690 inwoners in 2.000 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.216 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
2.000
CBS 2025
Inwoners
3.690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 218.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
39,5%
EP-Online, 1.216 gelabeld
Dekking energielabels
60,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Boswinkel-De Braker
Labelverdeling Boswinkel-De Braker
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%3
A++0,1%1
A+1,5%18
A18,2%221
B19,5%237
C31,9%388
D8,9%108
E8,5%103
F6,3%76
G5,0%61
Totaal gelabeld100%1.216
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Boswinkel-De Braker vergeleken met Enschede
LabelStavenBoswinkel-De BrakerEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++0,2%2,6%
A++0,1%1,8%
A+1,5%3,8%
A18,2%30,5%
B19,5%16,8%
C31,9%24,8%
D8,9%8,6%
E8,5%4,9%
F6,3%2,9%
G5,0%2,5%

Boswinkel-De Braker Enschede

Deze verdeling gaat over de 60,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Boswinkel-De Braker vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenBoswinkel-De BrakerEnschede
vóór 194511,3%15,2%
1945–196461,1%17,3%
1965–19740,9%16,1%
1975–19916,8%20,1%
1992–200519,7%14,4%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,1%7,9%

Boswinkel-De Braker Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 61,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Boswinkel-De Braker vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenBoswinkel-De BrakerEnschede
Vrijstaand1,7%7,1%
Twee-onder-een-kap12,9%17,1%
Hoekwoning6,7%7,8%
Tussenwoning16,0%22,5%
Appartement62,7%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Boswinkel-De Braker Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
235
11,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
908 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
33 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Boswinkel - Stadsveld

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.