Groenpeil

Dorp Boekelo in Enschede

Buurt in wijk Wijk 09 Landelijk gebied en kernen, gemeente Enschede, postcodegebied 7548. 2.755 inwoners in 1.176 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 629 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
1.176
CBS 2025
Inwoners
2.755
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 301.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
59,6%
EP-Online, 629 gelabeld
Dekking energielabels
53,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dorp Boekelo
Labelverdeling Dorp Boekelo
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%6
A++0,8%5
A+1,1%7
A42,9%270
B13,8%87
C22,1%139
D8,3%52
E5,4%34
F2,1%13
G2,5%16
Totaal gelabeld100%629
Ter vergelijking: gemeente Enschede
Ter vergelijking: gemeente Enschede
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%458
A+++2,6%1.374
A++1,8%973
A+3,8%2.035
A30,5%16.310
B16,8%8.958
C24,8%13.229
D8,6%4.570
E4,9%2.592
F2,9%1.567
G2,5%1.357
Totaal gelabeld100%53.423
Energielabels Dorp Boekelo vergeleken met Enschede
LabelStavenDorp BoekeloEnschede
A++++0,0%0,9%
A+++1,0%2,6%
A++0,8%1,8%
A+1,1%3,8%
A42,9%30,5%
B13,8%16,8%
C22,1%24,8%
D8,3%8,6%
E5,4%4,9%
F2,1%2,9%
G2,5%2,5%

Dorp Boekelo Enschede

Deze verdeling gaat over de 53,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dorp Boekelo vergeleken met Enschede
BouwperiodeStavenDorp BoekeloEnschede
vóór 19459,9%15,2%
1945–19647,6%17,3%
1965–197426,1%16,1%
1975–199121,5%20,1%
1992–20051,6%14,4%
2006–201431,6%9,0%
2015 en later1,7%7,9%

Dorp Boekelo Enschede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 31,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dorp Boekelo vergeleken met Enschede
WoningtypeStavenDorp BoekeloEnschede
Vrijstaand22,9%7,1%
Twee-onder-een-kap29,3%17,1%
Hoekwoning11,0%7,8%
Tussenwoning25,1%22,5%
Appartement11,8%45,2%
Onbekend type0,0%0,3%

Dorp Boekelo Enschede

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
393
33,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.527 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Alle buurten in Enschede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.