Groenpeil

Centrum Oost 1 in Etten-Leur

Buurt in wijk Midden woongebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4872 en postcodegebied 4875. 1.420 inwoners in 710 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 544 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
710
CBS 2025
Inwoners
1.420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 328.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
35,5%
EP-Online, 544 gelabeld
Dekking energielabels
76,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum Oost 1
Labelverdeling Centrum Oost 1
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%6
A+++16,4%89
A+0,6%3
A9,6%52
B7,9%43
C33,8%184
D14,7%80
E10,1%55
F3,9%21
G2,0%11
Totaal gelabeld100%544
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Centrum Oost 1 vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenCentrum Oost 1Etten-Leur
A++++1,1%0,9%
A+++16,4%8,8%
A++0,0%4,5%
A+0,6%4,3%
A9,6%29,7%
B7,9%18,9%
C33,8%22,2%
D14,7%5,9%
E10,1%2,6%
F3,9%1,3%
G2,0%1,1%

Centrum Oost 1 Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 76,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Oost 1 vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenCentrum Oost 1Etten-Leur
vóór 19455,3%1,9%
1945–196447,2%9,7%
1965–19746,6%17,2%
1975–199116,7%24,5%
1992–20051,5%22,0%
2006–20143,7%12,1%
2015 en later18,9%12,7%

Centrum Oost 1 Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 47,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum Oost 1 vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenCentrum Oost 1Etten-Leur
Vrijstaand6,6%11,3%
Twee-onder-een-kap16,7%14,4%
Hoekwoning12,5%10,1%
Tussenwoning28,5%37,5%
Appartement35,7%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Centrum Oost 1 Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
132
18,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
486 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Midden woongebied

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.