Groenpeil

Zuid bedrijventerrein Vosdonk in Etten-Leur

Buurt in wijk Zuid bedrijventerrein West, gemeente Etten-Leur. 205 inwoners in 71 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 33 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.

Woningen
71
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 468.000
CBS 2025, gemeente € 377.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
66,7%
EP-Online, 33 gelabeld
Dekking energielabels
46,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuid bedrijventerrein Vosdonk
Labelverdeling Zuid bedrijventerrein Vosdonk
LabelAandeelWoningen
A++3,0%1
A18,2%6
B45,5%15
C15,2%5
D9,1%3
F6,1%2
G3,0%1
Totaal gelabeld100%33
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
Ter vergelijking: gemeente Etten-Leur
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%122
A+++8,8%1.178
A++4,5%605
A+4,3%572
A29,7%3.995
B18,9%2.543
C22,2%2.983
D5,9%790
E2,6%345
F1,3%173
G1,1%147
Totaal gelabeld100%13.453
Energielabels Zuid bedrijventerrein Vosdonk vergeleken met Etten-Leur
LabelStavenZuid bedrijventerrein VosdonkEtten-Leur
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%8,8%
A++3,0%4,5%
A+0,0%4,3%
A18,2%29,7%
B45,5%18,9%
C15,2%22,2%
D9,1%5,9%
E0,0%2,6%
F6,1%1,3%
G3,0%1,1%

Zuid bedrijventerrein Vosdonk Etten-Leur

Deze verdeling gaat over de 46,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuid bedrijventerrein Vosdonk vergeleken met Etten-Leur
BouwperiodeStavenZuid bedrijventerrein VosdonkEtten-Leur
vóór 194512,1%1,9%
1945–19646,1%9,7%
1965–19746,1%17,2%
1975–199127,3%24,5%
1992–200548,5%22,0%
2006–20140,0%12,1%
2015 en later0,0%12,7%

Zuid bedrijventerrein Vosdonk Etten-Leur

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 48,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuid bedrijventerrein Vosdonk vergeleken met Etten-Leur
WoningtypeStavenZuid bedrijventerrein VosdonkEtten-Leur
Vrijstaand93,9%11,3%
Twee-onder-een-kap0,0%14,4%
Hoekwoning3,0%10,1%
Tussenwoning0,0%37,5%
Appartement3,0%26,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Zuid bedrijventerrein Vosdonk Etten-Leur

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
22
31,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
155 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
35 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Etten-Leur

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.