Zuid landelijk gebied 3 in Etten-Leur
Buurt in wijk Zuid landelijk gebied, gemeente Etten-Leur, postcodegebied 4873. 300 inwoners in 121 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 57 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,0%.
- Woningen
- 121
- CBS 2025
- Inwoners
- 300
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 646.000
- CBS 2025, gemeente € 377.000
- Koopwoningen
- 91,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 26,3%
- EP-Online, 57 gelabeld
- Dekking energielabels
- 47,1%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 1 |
| A+++ | 1,8% | 1 |
| A+ | 3,5% | 2 |
| A | 14,0% | 8 |
| B | 5,3% | 3 |
| C | 19,3% | 11 |
| D | 21,1% | 12 |
| E | 8,8% | 5 |
| F | 8,8% | 5 |
| G | 15,8% | 9 |
| Totaal gelabeld | 100% | 57 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 122 |
| A+++ | 8,8% | 1.178 |
| A++ | 4,5% | 605 |
| A+ | 4,3% | 572 |
| A | 29,7% | 3.995 |
| B | 18,9% | 2.543 |
| C | 22,2% | 2.983 |
| D | 5,9% | 790 |
| E | 2,6% | 345 |
| F | 1,3% | 173 |
| G | 1,1% | 147 |
| Totaal gelabeld | 100% | 13.453 |
| Label | Staven | Zuid landelijk gebied 3 | Etten-Leur |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 0,9% | |
| A+++ | 1,8% | 8,8% | |
| A++ | 0,0% | 4,5% | |
| A+ | 3,5% | 4,3% | |
| A | 14,0% | 29,7% | |
| B | 5,3% | 18,9% | |
| C | 19,3% | 22,2% | |
| D | 21,1% | 5,9% | |
| E | 8,8% | 2,6% | |
| F | 8,8% | 1,3% | |
| G | 15,8% | 1,1% |
Zuid landelijk gebied 3 Etten-Leur
Deze verdeling gaat over de 47,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Zuid landelijk gebied 3 | Etten-Leur |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 26,3% | 1,9% | |
| 1945–1964 | 22,8% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 31,6% | 17,2% | |
| 1975–1991 | 3,5% | 24,5% | |
| 1992–2005 | 12,3% | 22,0% | |
| 2006–2014 | 1,8% | 12,1% | |
| 2015 en later | 1,8% | 12,7% |
Zuid landelijk gebied 3 Etten-Leur
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 31,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Zuid landelijk gebied 3 | Etten-Leur |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 94,7% | 11,3% | |
| Twee-onder-een-kap | 5,3% | 14,4% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 10,1% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 37,5% | |
| Appartement | 0,0% | 26,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,0% |
Zuid landelijk gebied 3 Etten-Leur
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 51,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 35
- 28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 253 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Zuid landelijk gebied
- Zuid landelijk gebied 1 89 woningen
- Zuid landelijk gebied 2 148 woningen
- Zuid landelijk gebied 4 95 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 47,1% (57 van 121 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.