Groenpeil

Gemert-Oost in Gemert-Bakel

Buurt in wijk Wijk 02 Gemert-Oost, gemeente Gemert-Bakel, postcodegebied 5421 en postcodegebied 5422. 6.015 inwoners in 2.521 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.595 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
2.521
CBS 2025
Inwoners
6.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 384.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
64,0%
EP-Online, 1.595 gelabeld
Dekking energielabels
63,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Gemert-Oost
Labelverdeling Gemert-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++2,8%44
A+++3,6%58
A++3,2%51
A+3,1%50
A32,4%517
B18,9%301
C27,0%430
D5,8%93
E1,4%23
F0,9%14
G0,9%14
Totaal gelabeld100%1.595
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%241
A+++6,3%490
A++1,8%143
A+3,6%284
A30,9%2.422
B16,6%1.299
C23,4%1.833
D6,4%501
E3,1%241
F2,0%159
G2,7%213
Totaal gelabeld100%7.826
Energielabels Gemert-Oost vergeleken met Gemert-Bakel
LabelStavenGemert-OostGemert-Bakel
A++++2,8%3,1%
A+++3,6%6,3%
A++3,2%1,8%
A+3,1%3,6%
A32,4%30,9%
B18,9%16,6%
C27,0%23,4%
D5,8%6,4%
E1,4%3,1%
F0,9%2,0%
G0,9%2,7%

Gemert-Oost Gemert-Bakel

Deze verdeling gaat over de 63,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Gemert-Oost vergeleken met Gemert-Bakel
BouwperiodeStavenGemert-OostGemert-Bakel
vóór 19450,5%6,9%
1945–196416,7%12,4%
1965–19748,3%14,9%
1975–199141,4%26,4%
1992–200513,0%13,5%
2006–201414,7%15,1%
2015 en later5,4%10,8%

Gemert-Oost Gemert-Bakel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Gemert-Oost vergeleken met Gemert-Bakel
WoningtypeStavenGemert-OostGemert-Bakel
Vrijstaand16,6%23,1%
Twee-onder-een-kap30,2%27,4%
Hoekwoning11,6%10,4%
Tussenwoning28,5%19,2%
Appartement13,0%19,4%
Onbekend type0,1%0,6%

Gemert-Oost Gemert-Bakel

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
19
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Gemert-Bakel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.