Groenpeil

Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel in Gemert-Bakel

Buurt in wijk Wijk 06 Bakel, gemeente Gemert-Bakel, postcodegebied 5761. 705 inwoners in 244 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 109 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
244
CBS 2025
Inwoners
705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 576.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
81,7%
EP-Online, 109 gelabeld
Dekking energielabels
44,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel
Labelverdeling Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%2
A+++6,4%7
A++1,8%2
A+5,5%6
A61,5%67
B4,6%5
C6,4%7
D4,6%5
E2,8%3
G4,6%5
Totaal gelabeld100%109
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%241
A+++6,3%490
A++1,8%143
A+3,6%284
A30,9%2.422
B16,6%1.299
C23,4%1.833
D6,4%501
E3,1%241
F2,0%159
G2,7%213
Totaal gelabeld100%7.826
Energielabels Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel vergeleken met Gemert-Bakel
LabelStavenVerspr.h. ten zuidwesten van BakelGemert-Bakel
A++++1,8%3,1%
A+++6,4%6,3%
A++1,8%1,8%
A+5,5%3,6%
A61,5%30,9%
B4,6%16,6%
C6,4%23,4%
D4,6%6,4%
E2,8%3,1%
F0,0%2,0%
G4,6%2,7%

Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel Gemert-Bakel

Deze verdeling gaat over de 44,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel vergeleken met Gemert-Bakel
BouwperiodeStavenVerspr.h. ten zuidwesten van BakelGemert-Bakel
vóór 194511,0%6,9%
1945–19641,8%12,4%
1965–19744,6%14,9%
1975–19919,2%26,4%
1992–20053,7%13,5%
2006–201456,0%15,1%
2015 en later13,8%10,8%

Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel Gemert-Bakel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 56,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel vergeleken met Gemert-Bakel
WoningtypeStavenVerspr.h. ten zuidwesten van BakelGemert-Bakel
Vrijstaand47,7%23,1%
Twee-onder-een-kap45,9%27,4%
Hoekwoning0,9%10,4%
Tussenwoning5,5%19,2%
Appartement0,0%19,4%
Onbekend type0,0%0,6%

Verspr.h. ten zuidwesten van Bakel Gemert-Bakel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
27
11,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
186 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Bakel

Alle buurten in Gemert-Bakel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.