Groenpeil

Verspreide huizen Verreheide in Gemert-Bakel

Buurt in wijk Wijk 03 Handel, gemeente Gemert-Bakel, postcodegebied 5423. 215 inwoners in 76 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
76
CBS 2025
Inwoners
215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 561.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
31,0%
EP-Online, 29 gelabeld
Dekking energielabels
38,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Verreheide
Labelverdeling Verspreide huizen Verreheide
LabelAandeelWoningen
A+3,4%1
A17,2%5
B10,3%3
C24,1%7
D20,7%6
E3,4%1
F3,4%1
G17,2%5
Totaal gelabeld100%29
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
Ter vergelijking: gemeente Gemert-Bakel
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%241
A+++6,3%490
A++1,8%143
A+3,6%284
A30,9%2.422
B16,6%1.299
C23,4%1.833
D6,4%501
E3,1%241
F2,0%159
G2,7%213
Totaal gelabeld100%7.826
Energielabels Verspreide huizen Verreheide vergeleken met Gemert-Bakel
LabelStavenVerspreide huizen VerreheideGemert-Bakel
A++++0,0%3,1%
A+++0,0%6,3%
A++0,0%1,8%
A+3,4%3,6%
A17,2%30,9%
B10,3%16,6%
C24,1%23,4%
D20,7%6,4%
E3,4%3,1%
F3,4%2,0%
G17,2%2,7%

Verspreide huizen Verreheide Gemert-Bakel

Deze verdeling gaat over de 38,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Verreheide vergeleken met Gemert-Bakel
BouwperiodeStavenVerspreide huizen VerreheideGemert-Bakel
vóór 194534,5%6,9%
1945–196417,2%12,4%
1965–19746,9%14,9%
1975–199117,2%26,4%
1992–200517,2%13,5%
2006–20146,9%15,1%
2015 en later0,0%10,8%

Verspreide huizen Verreheide Gemert-Bakel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Verreheide vergeleken met Gemert-Bakel
WoningtypeStavenVerspreide huizen VerreheideGemert-Bakel
Vrijstaand75,9%23,1%
Twee-onder-een-kap20,7%27,4%
Hoekwoning3,4%10,4%
Tussenwoning0,0%19,2%
Appartement0,0%19,4%
Onbekend type0,0%0,6%

Verspreide huizen Verreheide Gemert-Bakel

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Handel

Alle buurten in Gemert-Bakel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.