Groenpeil

Diekendaal-Nieuwerf in Gennep

Buurt in wijk Wijk 04 Heijen, gemeente Gennep, postcodegebied 6598. 780 inwoners in 141 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 56 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
141
CBS 2025
Inwoners
780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 481.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
25,0%
EP-Online, 56 gelabeld
Dekking energielabels
39,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Diekendaal-Nieuwerf
Labelverdeling Diekendaal-Nieuwerf
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%1
A++3,6%2
A+1,8%1
A8,9%5
B8,9%5
C28,6%16
D14,3%8
E14,3%8
F10,7%6
G7,1%4
Totaal gelabeld100%56
Ter vergelijking: gemeente Gennep
Ter vergelijking: gemeente Gennep
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%98
A+++3,8%209
A++3,0%167
A+3,4%187
A28,5%1.566
B13,8%757
C26,8%1.476
D10,4%575
E3,9%216
F2,8%153
G1,8%99
Totaal gelabeld100%5.503
Energielabels Diekendaal-Nieuwerf vergeleken met Gennep
LabelStavenDiekendaal-NieuwerfGennep
A++++0,0%1,8%
A+++1,8%3,8%
A++3,6%3,0%
A+1,8%3,4%
A8,9%28,5%
B8,9%13,8%
C28,6%26,8%
D14,3%10,4%
E14,3%3,9%
F10,7%2,8%
G7,1%1,8%

Diekendaal-Nieuwerf Gennep

Deze verdeling gaat over de 39,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Diekendaal-Nieuwerf vergeleken met Gennep
BouwperiodeStavenDiekendaal-NieuwerfGennep
vóór 19457,1%5,5%
1945–196457,1%13,4%
1965–197417,9%15,6%
1975–199112,5%36,3%
1992–20050,0%8,4%
2006–20141,8%12,3%
2015 en later3,6%8,6%

Diekendaal-Nieuwerf Gennep

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 57,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Diekendaal-Nieuwerf vergeleken met Gennep
WoningtypeStavenDiekendaal-NieuwerfGennep
Vrijstaand94,6%18,9%
Twee-onder-een-kap1,8%23,5%
Hoekwoning0,0%8,8%
Tussenwoning0,0%18,2%
Appartement0,0%17,4%
Onbekend type3,6%13,3%

Diekendaal-Nieuwerf Gennep

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
30
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
153 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Heijen

Alle buurten in Gennep

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.