Groenpeil

Looierheide in Gennep

Buurt in wijk Wijk 01 Ottersum, gemeente Gennep, postcodegebied 6591 en postcodegebied 6595. 205 inwoners in 85 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 50 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
85
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 583.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
60,0%
EP-Online, 50 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Looierheide
Labelverdeling Looierheide
LabelAandeelWoningen
A++++4,0%2
A+++30,0%15
A++2,0%1
A12,0%6
B12,0%6
C28,0%14
D2,0%1
F10,0%5
Totaal gelabeld100%50
Ter vergelijking: gemeente Gennep
Ter vergelijking: gemeente Gennep
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%98
A+++3,8%209
A++3,0%167
A+3,4%187
A28,5%1.566
B13,8%757
C26,8%1.476
D10,4%575
E3,9%216
F2,8%153
G1,8%99
Totaal gelabeld100%5.503
Energielabels Looierheide vergeleken met Gennep
LabelStavenLooierheideGennep
A++++4,0%1,8%
A+++30,0%3,8%
A++2,0%3,0%
A+0,0%3,4%
A12,0%28,5%
B12,0%13,8%
C28,0%26,8%
D2,0%10,4%
E0,0%3,9%
F10,0%2,8%
G0,0%1,8%

Looierheide Gennep

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Looierheide vergeleken met Gennep
BouwperiodeStavenLooierheideGennep
vóór 19456,0%5,5%
1945–196412,0%13,4%
1965–197416,0%15,6%
1975–19918,0%36,3%
1992–20052,0%8,4%
2006–20140,0%12,3%
2015 en later56,0%8,6%

Looierheide Gennep

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 56,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Looierheide vergeleken met Gennep
WoningtypeStavenLooierheideGennep
Vrijstaand44,0%18,9%
Twee-onder-een-kap0,0%23,5%
Hoekwoning44,0%8,8%
Tussenwoning10,0%18,2%
Appartement2,0%17,4%
Onbekend type0,0%13,3%

Looierheide Gennep

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
21
24,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
112 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Ottersum

Alle buurten in Gennep

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.