Groenpeil

Noord in Gennep

Buurt in wijk Wijk 03 Gennep, gemeente Gennep, postcodegebied 6591 en postcodegebied 6595. 790 inwoners in 312 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 223 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
312
CBS 2025
Inwoners
790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 492.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
83,9%
EP-Online, 223 gelabeld
Dekking energielabels
71,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noord
Labelverdeling Noord
LabelAandeelWoningen
A++++19,3%43
A+++13,0%29
A++11,7%26
A+2,7%6
A32,7%73
B4,5%10
C6,3%14
D4,0%9
E2,7%6
F0,9%2
G2,2%5
Totaal gelabeld100%223
Ter vergelijking: gemeente Gennep
Ter vergelijking: gemeente Gennep
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%98
A+++3,8%209
A++3,0%167
A+3,4%187
A28,5%1.566
B13,8%757
C26,8%1.476
D10,4%575
E3,9%216
F2,8%153
G1,8%99
Totaal gelabeld100%5.503
Energielabels Noord vergeleken met Gennep
LabelStavenNoordGennep
A++++19,3%1,8%
A+++13,0%3,8%
A++11,7%3,0%
A+2,7%3,4%
A32,7%28,5%
B4,5%13,8%
C6,3%26,8%
D4,0%10,4%
E2,7%3,9%
F0,9%2,8%
G2,2%1,8%

Noord Gennep

Deze verdeling gaat over de 71,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noord vergeleken met Gennep
BouwperiodeStavenNoordGennep
vóór 19458,5%5,5%
1945–19644,0%13,4%
1965–19744,9%15,6%
1975–19914,0%36,3%
1992–200514,3%8,4%
2006–201421,1%12,3%
2015 en later43,0%8,6%

Noord Gennep

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 43,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noord vergeleken met Gennep
WoningtypeStavenNoordGennep
Vrijstaand40,4%18,9%
Twee-onder-een-kap29,1%23,5%
Hoekwoning6,3%8,8%
Tussenwoning9,4%18,2%
Appartement14,8%17,4%
Onbekend type0,0%13,3%

Noord Gennep

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
72,0%
CBS 2024
Installaties
169
54,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
789 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Gennep

Alle buurten in Gennep

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.