Groenpeil

Centrumgebied Noord Gilze in Gilze en Rijen

Buurt in wijk Gilze, gemeente Gilze en Rijen, postcodegebied 5126. 640 inwoners in 308 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 135 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,4%.

Woningen
308
CBS 2025
Inwoners
640
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 388.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
53,3%
EP-Online, 135 gelabeld
Dekking energielabels
43,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrumgebied Noord Gilze
Labelverdeling Centrumgebied Noord Gilze
LabelAandeelWoningen
A+++3,7%5
A++0,7%1
A+8,1%11
A25,2%34
B15,6%21
C23,0%31
D8,9%12
E3,7%5
F4,4%6
G6,7%9
Totaal gelabeld100%135
Ter vergelijking: gemeente Gilze en Rijen
Ter vergelijking: gemeente Gilze en Rijen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%67
A+++6,5%482
A++1,3%93
A+3,4%254
A36,6%2.693
B16,7%1.232
C22,7%1.671
D5,7%417
E2,6%194
F1,8%129
G1,8%134
Totaal gelabeld100%7.366
Energielabels Centrumgebied Noord Gilze vergeleken met Gilze en Rijen
LabelStavenCentrumgebied Noord GilzeGilze en Rijen
A++++0,0%0,9%
A+++3,7%6,5%
A++0,7%1,3%
A+8,1%3,4%
A25,2%36,6%
B15,6%16,7%
C23,0%22,7%
D8,9%5,7%
E3,7%2,6%
F4,4%1,8%
G6,7%1,8%

Centrumgebied Noord Gilze Gilze en Rijen

Deze verdeling gaat over de 43,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrumgebied Noord Gilze vergeleken met Gilze en Rijen
BouwperiodeStavenCentrumgebied Noord GilzeGilze en Rijen
vóór 194526,7%6,3%
1945–196410,4%14,7%
1965–19745,9%20,0%
1975–199118,5%24,2%
1992–200521,5%12,7%
2006–20149,6%13,9%
2015 en later7,4%8,3%

Centrumgebied Noord Gilze Gilze en Rijen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 26,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrumgebied Noord Gilze vergeleken met Gilze en Rijen
WoningtypeStavenCentrumgebied Noord GilzeGilze en Rijen
Vrijstaand26,7%14,2%
Twee-onder-een-kap17,8%21,6%
Hoekwoning5,9%11,3%
Tussenwoning3,7%30,9%
Appartement45,9%21,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Centrumgebied Noord Gilze Gilze en Rijen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
84
27,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
302 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Gilze

Alle buurten in Gilze en Rijen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.