Groenpeil

Kom van Bieghel in Gooise Meren

Buurt in wijk Spiegel, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1406. 1.065 inwoners in 689 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 440 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,3%.

Woningen
689
CBS 2025
Inwoners
1.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 516.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
47,0%
CBS 2025
Label A of B
75,5%
EP-Online, 440 gelabeld
Dekking energielabels
63,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kom van Bieghel
Labelverdeling Kom van Bieghel
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%2
A++0,2%1
A+0,7%3
A59,3%261
B14,8%65
C6,6%29
D4,5%20
E6,8%30
F3,4%15
G3,2%14
Totaal gelabeld100%440
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,1%743
A++2,0%353
A+2,4%423
A24,8%4.461
B12,3%2.206
C23,0%4.137
D12,4%2.226
E8,1%1.453
F5,7%1.016
G4,6%823
Totaal gelabeld100%17.963
Energielabels Kom van Bieghel vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenKom van BieghelGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++0,5%4,1%
A++0,2%2,0%
A+0,7%2,4%
A59,3%24,8%
B14,8%12,3%
C6,6%23,0%
D4,5%12,4%
E6,8%8,1%
F3,4%5,7%
G3,2%4,6%

Kom van Bieghel Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kom van Bieghel vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenKom van BieghelGooise Meren
vóór 194516,6%33,1%
1945–19645,7%22,8%
1965–197443,4%11,7%
1975–199115,2%13,3%
1992–200519,1%6,6%
2006–20140,0%5,4%
2015 en later0,0%7,0%

Kom van Bieghel Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 43,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kom van Bieghel vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenKom van BieghelGooise Meren
Vrijstaand3,4%5,7%
Twee-onder-een-kap13,9%19,7%
Hoekwoning3,4%9,4%
Tussenwoning2,5%27,7%
Appartement76,8%37,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Kom van Bieghel Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
53
7,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
327 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Spiegel

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.