Groenpeil

Laarderwegkwartier in Gooise Meren

Buurt in wijk Bussum Centrum, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1402 en postcodegebied 1404. 1.130 inwoners in 633 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 384 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,3%.

Woningen
633
CBS 2025
Inwoners
1.130
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 391.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
48,7%
EP-Online, 384 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Laarderwegkwartier
Labelverdeling Laarderwegkwartier
LabelAandeelWoningen
A+0,5%2
A26,8%103
B21,4%82
C28,6%110
D9,4%36
E6,3%24
F4,2%16
G2,9%11
Totaal gelabeld100%384
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,1%743
A++2,0%353
A+2,4%423
A24,8%4.461
B12,3%2.206
C23,0%4.137
D12,4%2.226
E8,1%1.453
F5,7%1.016
G4,6%823
Totaal gelabeld100%17.963
Energielabels Laarderwegkwartier vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenLaarderwegkwartierGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%2,0%
A+0,5%2,4%
A26,8%24,8%
B21,4%12,3%
C28,6%23,0%
D9,4%12,4%
E6,3%8,1%
F4,2%5,7%
G2,9%4,6%

Laarderwegkwartier Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Laarderwegkwartier vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenLaarderwegkwartierGooise Meren
vóór 194539,1%33,1%
1945–19641,0%22,8%
1965–197441,1%11,7%
1975–19917,6%13,3%
1992–200510,2%6,6%
2006–20140,0%5,4%
2015 en later1,0%7,0%

Laarderwegkwartier Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Laarderwegkwartier vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenLaarderwegkwartierGooise Meren
Vrijstaand3,6%5,7%
Twee-onder-een-kap12,2%19,7%
Hoekwoning10,9%9,4%
Tussenwoning22,7%27,7%
Appartement50,5%37,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Laarderwegkwartier Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
68
10,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
164 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Bussum Centrum

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.