Groenpeil

Ooster Eng-Noord in Gooise Meren

Buurt in wijk Eng, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1403. 1.670 inwoners in 919 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 513 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,5%.

Woningen
919
CBS 2025
Inwoners
1.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 439.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
42,1%
EP-Online, 513 gelabeld
Dekking energielabels
55,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ooster Eng-Noord
Labelverdeling Ooster Eng-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++7,0%36
A++5,5%28
A+5,1%26
A14,8%76
B9,7%50
C18,3%94
D16,8%86
E14,6%75
F4,9%25
G3,3%17
Totaal gelabeld100%513
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,0%716
A++1,9%343
A+2,3%413
A24,5%4.408
B12,1%2.177
C22,9%4.123
D12,8%2.294
E8,3%1.493
F5,8%1.047
G4,6%835
Totaal gelabeld100%17.971
Energielabels Ooster Eng-Noord vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenOoster Eng-NoordGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++7,0%4,0%
A++5,5%1,9%
A+5,1%2,3%
A14,8%24,5%
B9,7%12,1%
C18,3%22,9%
D16,8%12,8%
E14,6%8,3%
F4,9%5,8%
G3,3%4,6%

Ooster Eng-Noord Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 55,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ooster Eng-Noord vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenOoster Eng-NoordGooise Meren
vóór 19450,4%32,8%
1945–196471,0%22,8%
1965–197416,0%11,7%
1975–19911,2%13,5%
1992–20050,0%6,8%
2006–201411,5%5,5%
2015 en later0,0%6,9%

Ooster Eng-Noord Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 71,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ooster Eng-Noord vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenOoster Eng-NoordGooise Meren
Vrijstaand2,7%5,7%
Twee-onder-een-kap8,2%20,0%
Hoekwoning5,5%9,1%
Tussenwoning19,9%27,6%
Appartement63,7%37,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Ooster Eng-Noord Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
141
15,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
551 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Eng

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.