Groenpeil

Tuindorp Keverdijk in Gooise Meren

Buurt in wijk Naarden, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1411. 3.870 inwoners in 1.740 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.174 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,5%.

Woningen
1.740
CBS 2025
Inwoners
3.870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 384.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
45,3%
EP-Online, 1.174 gelabeld
Dekking energielabels
67,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tuindorp Keverdijk
Labelverdeling Tuindorp Keverdijk
LabelAandeelWoningen
A+++5,2%61
A++0,1%1
A+1,3%15
A22,1%259
B16,7%196
C31,9%375
D9,5%112
E7,0%82
F3,7%44
G2,5%29
Totaal gelabeld100%1.174
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,0%716
A++1,9%343
A+2,3%413
A24,5%4.408
B12,1%2.177
C22,9%4.123
D12,8%2.294
E8,3%1.493
F5,8%1.047
G4,6%835
Totaal gelabeld100%17.971
Energielabels Tuindorp Keverdijk vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenTuindorp KeverdijkGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++5,2%4,0%
A++0,1%1,9%
A+1,3%2,3%
A22,1%24,5%
B16,7%12,1%
C31,9%22,9%
D9,5%12,8%
E7,0%8,3%
F3,7%5,8%
G2,5%4,6%

Tuindorp Keverdijk Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 67,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tuindorp Keverdijk vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenTuindorp KeverdijkGooise Meren
vóór 194517,2%32,8%
1945–196431,9%22,8%
1965–197429,5%11,7%
1975–199110,6%13,5%
1992–20053,7%6,8%
2006–20141,8%5,5%
2015 en later5,3%6,9%

Tuindorp Keverdijk Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 31,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tuindorp Keverdijk vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenTuindorp KeverdijkGooise Meren
Vrijstaand0,3%5,7%
Twee-onder-een-kap12,9%20,0%
Hoekwoning11,8%9,1%
Tussenwoning48,6%27,6%
Appartement26,5%37,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Tuindorp Keverdijk Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
26,0%
CBS 2024
Installaties
246
14,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
810 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Naarden

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.