Groenpeil

Bloemenbuurt in Groningen

Buurt in wijk Oud-Oost, gemeente Groningen, postcodegebied 9713. 2.765 inwoners in 1.755 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.527 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
1.755
CBS 2025
Inwoners
2.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 248.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
23,0%
CBS 2025
Label A of B
56,9%
EP-Online, 1.527 gelabeld
Dekking energielabels
87,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bloemenbuurt
Labelverdeling Bloemenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,3%4
A+0,2%3
A39,3%600
B17,2%262
C27,4%418
D8,8%134
E4,5%68
F1,6%24
G0,9%14
Totaal gelabeld100%1.527
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Bloemenbuurt vergeleken met Groningen
LabelStavenBloemenbuurtGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%4,9%
A++0,3%3,1%
A+0,2%5,9%
A39,3%35,5%
B17,2%14,2%
C27,4%19,2%
D8,8%7,7%
E4,5%4,3%
F1,6%2,1%
G0,9%2,1%

Bloemenbuurt Groningen

Deze verdeling gaat over de 87,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bloemenbuurt vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenBloemenbuurtGroningen
vóór 194584,1%26,7%
1945–19640,1%14,3%
1965–19740,0%12,9%
1975–199112,4%18,4%
1992–20051,0%8,5%
2006–20142,5%7,4%
2015 en later0,0%11,9%

Bloemenbuurt Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 84,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bloemenbuurt vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenBloemenbuurtGroningen
Vrijstaand0,4%3,7%
Twee-onder-een-kap5,2%7,7%
Hoekwoning5,2%3,4%
Tussenwoning31,8%16,9%
Appartement57,4%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Bloemenbuurt Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
637
36,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
718 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Oost

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.