Groenpeil

De Hoogte in Groningen

Buurt in wijk Oud-Noord, gemeente Groningen, postcodegebied 9716. 4.095 inwoners in 2.596 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.418 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
2.596
CBS 2025
Inwoners
4.095
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 237.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
10,0%
CBS 2025
Label A of B
66,2%
EP-Online, 2.418 gelabeld
Dekking energielabels
93,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Hoogte
Labelverdeling De Hoogte
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%14
A++0,2%4
A+2,4%59
A48,8%1.180
B14,2%344
C20,8%503
D7,5%182
E3,0%73
F1,6%39
G0,8%20
Totaal gelabeld100%2.418
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels De Hoogte vergeleken met Groningen
LabelStavenDe HoogteGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++0,6%4,9%
A++0,2%3,1%
A+2,4%5,9%
A48,8%35,5%
B14,2%14,2%
C20,8%19,2%
D7,5%7,7%
E3,0%4,3%
F1,6%2,1%
G0,8%2,1%

De Hoogte Groningen

Deze verdeling gaat over de 93,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hoogte vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenDe HoogteGroningen
vóór 194527,5%26,7%
1945–196440,6%14,3%
1965–19740,1%12,9%
1975–19916,5%18,4%
1992–20052,5%8,5%
2006–20148,9%7,4%
2015 en later14,0%11,9%

De Hoogte Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 40,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Hoogte vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenDe HoogteGroningen
Vrijstaand0,2%3,7%
Twee-onder-een-kap2,8%7,7%
Hoekwoning1,4%3,4%
Tussenwoning14,7%16,9%
Appartement80,9%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

De Hoogte Groningen

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Noord

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.