Groenpeil

De Hunze in Groningen

Buurt in wijk Noordoost, gemeente Groningen, postcodegebied 9731. 2.370 inwoners in 1.008 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 479 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
1.008
CBS 2025
Inwoners
2.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 414.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 479 gelabeld
Dekking energielabels
47,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Hunze
Labelverdeling De Hunze
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,8%4
A++1,7%8
A+4,2%20
A46,6%223
B26,1%125
C19,8%95
D0,4%2
E0,2%1
Totaal gelabeld100%479
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels De Hunze vergeleken met Groningen
LabelStavenDe HunzeGroningen
A++++0,2%0,8%
A+++0,8%4,9%
A++1,7%3,1%
A+4,2%5,9%
A46,6%35,5%
B26,1%14,2%
C19,8%19,2%
D0,4%7,7%
E0,2%4,3%
F0,0%2,1%
G0,0%2,1%

De Hunze Groningen

Deze verdeling gaat over de 47,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Hunze vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenDe HunzeGroningen
vóór 19450,0%26,7%
1945–19640,6%14,3%
1965–19740,0%12,9%
1975–199158,2%18,4%
1992–200529,2%8,5%
2006–20149,8%7,4%
2015 en later2,1%11,9%

De Hunze Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 58,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Hunze vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenDe HunzeGroningen
Vrijstaand13,6%3,7%
Twee-onder-een-kap26,7%7,7%
Hoekwoning5,6%3,4%
Tussenwoning50,7%16,9%
Appartement2,3%67,7%
Onbekend type1,0%0,4%

De Hunze Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
78,0%
CBS 2024
Installaties
670
66,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.247 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordoost

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.