Groenpeil

Haren-Centrum in Groningen

Buurt in wijk Haren-West e.o., gemeente Groningen, postcodegebied 9751 en postcodegebied 9752. 1.185 inwoners in 697 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 436 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
697
CBS 2025
Inwoners
1.185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
47,7%
EP-Online, 436 gelabeld
Dekking energielabels
62,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Haren-Centrum
Labelverdeling Haren-Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++2,5%11
A++1,4%6
A+2,3%10
A19,5%85
B22,0%96
C22,5%98
D10,1%44
E10,1%44
F5,7%25
G3,9%17
Totaal gelabeld100%436
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Haren-Centrum vergeleken met Groningen
LabelStavenHaren-CentrumGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++2,5%4,9%
A++1,4%3,1%
A+2,3%5,9%
A19,5%35,5%
B22,0%14,2%
C22,5%19,2%
D10,1%7,7%
E10,1%4,3%
F5,7%2,1%
G3,9%2,1%

Haren-Centrum Groningen

Deze verdeling gaat over de 62,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Haren-Centrum vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenHaren-CentrumGroningen
vóór 194533,9%26,7%
1945–196419,7%14,3%
1965–19748,5%12,9%
1975–199116,1%18,4%
1992–200512,8%8,5%
2006–20148,9%7,4%
2015 en later0,0%11,9%

Haren-Centrum Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Haren-Centrum vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenHaren-CentrumGroningen
Vrijstaand9,9%3,7%
Twee-onder-een-kap19,5%7,7%
Hoekwoning2,3%3,4%
Tussenwoning8,5%16,9%
Appartement59,9%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Haren-Centrum Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
144
20,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
523 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Haren-West e.o.

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.