Groenpeil

Laanhuizen in Groningen

Buurt in wijk Oud-Zuid, gemeente Groningen, postcodegebied 9727. 1.300 inwoners in 686 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 461 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
686
CBS 2025
Inwoners
1.300
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 273.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
36,0%
EP-Online, 461 gelabeld
Dekking energielabels
67,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Laanhuizen
Labelverdeling Laanhuizen
LabelAandeelWoningen
A+++4,3%20
A++7,6%35
A+2,6%12
A10,0%46
B11,5%53
C25,8%119
D21,3%98
E11,9%55
F2,8%13
G2,2%10
Totaal gelabeld100%461
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Laanhuizen vergeleken met Groningen
LabelStavenLaanhuizenGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++4,3%4,9%
A++7,6%3,1%
A+2,6%5,9%
A10,0%35,5%
B11,5%14,2%
C25,8%19,2%
D21,3%7,7%
E11,9%4,3%
F2,8%2,1%
G2,2%2,1%

Laanhuizen Groningen

Deze verdeling gaat over de 67,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Laanhuizen vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenLaanhuizenGroningen
vóór 194520,0%26,7%
1945–196459,4%14,3%
1965–19746,3%12,9%
1975–199112,1%18,4%
1992–20051,1%8,5%
2006–20141,1%7,4%
2015 en later0,0%11,9%

Laanhuizen Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Laanhuizen vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenLaanhuizenGroningen
Vrijstaand0,4%3,7%
Twee-onder-een-kap1,7%7,7%
Hoekwoning0,9%3,4%
Tussenwoning5,6%16,9%
Appartement91,3%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Laanhuizen Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
12,0%
CBS 2024
Installaties
51
7,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
173 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Oud-Zuid

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.